TESLA Ondra – uživatelské příručky

O víkendu byl docela šrumec, takže jsem se, k mé nelibosti, páječky skoro nedotknul. Ale podařilo se mi po chvilkách dokončit první verzi manuálů pro Ondru, které laskavě zapůjčil EC1045 a dovolil mi je rozebrat, aby šly automatizovaně naskenovat. Doufám, Petře, že se to šikulům u nás v knihárně zase podaří dát do původního stavu Mrkající veselý obličej.

Ondra_prirucky_web

Kdo příručky potřebuje, může si stáhnout první beta verzi Mrkající veselý obličej Ale nespěchejte, určitě je ještě vylepším. Dám pak k dispozici i kvalitnější tiskovou verzi a pro zájemce budu mít i kompletně vytištěné a zknihařené příručky jako nové. Zveřejním i naskenované stránky, kdyby kdokoli chtěl zápasit s OCR a převést to na prohledávatelný text.

Skeny jsou automatické, stejně tak je automatizovaný i postprocessing. Kdybych si s tím měl hrát, tak to nebude nikdy,  takž prosím omluvte horší technickou kvalitu. Použitelné to ale snad je, volil jsem i určité kompromisy. Tisk je místy opravdu nekvalitní, navíc použitý skener sice skenuje automaticky oboustranně hromadu listů, ale není to žádný zázrak. Černou jsou vytáhnul, barvy projasnil, ale nechtěl jsem to přehnat, abych neztratil autenticitu. To stejné se týká i barev. Chtěl jsem zachovat charakter původních manuálů. Uvidíme, jak se mi to podaří v tištěných příručkách, asi budu muset použít bělejší papír, protože žlutý volumen použitý na originálních příručkách mi nikdo dnes nedovolí strčit do našich moderních mašinek Mrkající veselý obličej.

Uživatelská příručka mikropočítače Ondra – 1 NÁVOD K OBSLUZE (v0.9) 12 MB

Uživatelská příručka mikropočítače Ondra – 2 TEDIT (v0.9) 6 MB

Uživatelská příručka mikropočítače Ondra – 3 TOOL (v0.9) 10 MB

Uživatelská příručka mikropočítače Ondra – 4 BASIC (v0.9) 24 MB

Příspěvek byl publikován v rubrice Československé počítače, Ondra. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

5 komentářů: TESLA Ondra – uživatelské příručky

 1. joe4CZ napsal:

  Super práce a hlavně velký díl za část 1 návod k obsluze.

 2. Nostalcomp napsal:

  Skvělá práce! Jinak tu mám také několik originálních balíků krásně zažloutlých komunistických papírů, ale neodvažuju se je strkat ani do našich řádově levnějších strojů:-)

 3. Martin napsal:

  Jo, tak přesně ty jsem měl na mysli. A nikdo mi je nechce do mašinky strčit 😉

 4. Pingback: Připojení joysticku k Ondrovi | Martinův 8-bitový blog

 5. Pingback: Další manuály pro Ondru – BASIC EXP 5.0, PASCAL, EDITASM | Martinův 8-bitový blog

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *