MZJOY podruhé, konečně vlastní

Když jsem zde poprvé psal o Bohoušově adaptéru na připojení „Atari“ joysticku k PC – MZJOY, měl jsem zážitky a obrázky pouze z Bytefestu. I destičku plošného spoje jsem si tam od Bohouše koupil, ale jednak nebyl čas a druhak se Bohouš nabídl zkompletovat součástky, tak jsem si svůj vlastní MZJOY postavil až dnes.

MZJOY-STMZ800_Parts_Kit   MZJOY_Front   MZJOY_Back

Nutno Bohoušovi OBROVSKY PODĚKOVAT! Zhostil se svojí role naprosto úžasně a to, co mi přišlo je nad úrovní profesionálních kitů. Všechny součástky přehledně v krabičce a perfektně popsané. Jenom udělat malé samolepečky s popisky a ty nalepit na hromadu malinkatých součástek musela být děsná práce. Ale stálo to za to. Kit se osazoval jedna báseň a já, snad poprvé, nemusel při osazování SMT nic měřit. Bohouš má navíc na stránkách vše perfektně popsáno, že by to zvládlo i malé dítě. Prostě pohoda.

MZJOY_Parts_Side   MZJOY_Solder_Side

Stejně tak naprogramování firmwaru. LPC11U24FBD48/401 má bootloader udělaný přes mass storage, takže stačilo po připojení disku jen nahrát nový firmware na disk a už to jelo. Teda pravda, nevím proč Windows chtěly po bezproblémové instalaci zařízení „HID Keyboard Device“ reset, ale jinak šlo vše jako na drátku. Bohoušův konfigurační software je přehledný a intuitivní, takže už stačilo jen spustit emulátor a nakopnout nějakou tu hru Veselý obličej.

MZJOY_configuration_settings_3   MZJOY_Flappy_with_Competition_Pro

Příspěvek byl publikován v rubrice Moderní projekty, MZ-800, SHARP. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

5 komentářů: MZJOY podruhé, konečně vlastní

 1. radim napsal:

  ted me pekne ser**, ze jsem si nevzal i tenhle tistak. vubec me to nenapadlo 🙁

  • Martin napsal:

   Napiš Bohoušovi, třeba ještě nějaký má a koupit součástky není až takový problém, není jich tam moc a Bohouš má na stránkách přehledný BOM v XLS i s odkazy.

 2. radim napsal:

  mozna jsem to prehlidl, ale nevidel jsem nikde src k tomu setup programku. docela by se hodil, aby mohl vzniknout i pro linux, pac widle nejsou nic pro me…

 3. Pavel napsal:

  Ahoj Radime a Martine,
  tak jsem se konečně dostal k tomu zapájet vlastní MZJOY. Fungoval na první zapojení !
  Napadlo mě, jesli by nešlo zařízení použít (když si člověk právě nehraje 🙂
  k seriózní práci :
  pedál pro ovládání editoru Vim
  http://www.root.cz/clanky/geekovina-pedal-pro-ovladani-editoru-vim/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *