DPS na repliku Science of Cambridge (Sinclair) MK14

Po 5 letech prokrastinace u jiných projektů se mi konečně podařilo koncem loňského roku dotáhnout repliku prvního počítače Sira Cliva Sinclaira do finální podoby. Deska doznala mnoho změn, ISSUE II jsem přepracoval na ISSUE V, úplně se změnila klávesnice a všechno je teď replikovější a nádhernější Mrkající veselý obličej. Navíc všechny IO, včetně CPU, se dají stále celkem dobře sehnat, takže nám nic nebrání konečně udělat repliku tohoto legendárního počítače pro každého, kdo o ni bude mít zájem.

MK14_replica_p2_angle   MK14_replica_p2_keyboard

O druhém prototypu a změnách si můžete přečíst tady. Mikeš a microlan mi pomohli s testováním, za což jim děkuji, takže jsem opravil ještě pár drobných chyb a nic nebrání tomu nechat udělat pár desek pro zájemce. Desky budou tak, jako originál bez masky, jen s potiskem. Vyrábět budu v ČR v APAMA, protože s nimi mám dobré zkušenosti a celý proces lépe pod kontrolou. Kdo máte zájem o desku, prosím ozvěte si mi na e-mail, někdy příští týden bych desky objednal a předpokládám, že po Brněnských jarních prázdninách, tj. po 12.2. bych je rozeslal. Cena se bude odvíjet od zájmu a před objednáním bych ji upřesnil, můj odhad je určitě do pětistovky.

MK14_replica_p2_PCB_front   MK14_replica_p2_PCB_back

Výhledově bych možná k deskám objednal i Keystone Metal Key-Pad Dome Switches a udělal fólie na jejich nalepení na desku a potisk kláves. Neslibuju, ale jestli byste o to měli zájem, dejte také vědět.

MK14_replica_p2_keyboard_domes   MK14_replica_p2_keyboard_with_foil

Není problém k deskám přidat i naprogramované EPROM, případně něco dál, uvidíme podle zájmu. Komplet kity ale neplnánuju, je s tím hrozné práce Mrkající veselý obličej.

Další plány jsou desky na repliky VDU (Video Display Unit), Cassette Interface a  PROM programmer a pokud by byl zájem, tak i desky RAM/EPROM adaptéru.

MK14_VDU   MK14_Cassette_Interface

Příspěvek byl publikován v rubrice MK14, Sinclair se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

5 komentářů: DPS na repliku Science of Cambridge (Sinclair) MK14

 1. Igi napsal:

  Tak teda si sa „vyhral“ !
  1*
  Bez ďalšieho komentára.

 2. PvvS napsal:

  No vzal bych si to jako dlouhodobej projekt 🙂

 3. Míra Talíř napsal:

  Ahoj, rád bych si objednal dps eventuleně i další komponenty klávesnici a EPROM.

 4. Miroslav Dvornik napsal:

  Science of Cambridge (Sinclair) MK14.
  Rad bych MK14 koupil jako KIT. A treba sam si ho pak osadil.
  Je to mozne? Dekuji Mirek

  • Martin napsal:

   Bohuzel, mam jeste nejake desky na MK14 i rozsirujici periferie, asi bych dal dohromady i set na vyrobu klavesnice, ale ostatni soucastky byste si musel opatrit sam.
   Martin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *