Kniha SKÚSTE TO S BASICOM (František Turnovec)

Už před hodně (fakt hodně) dávnou dobou mi Milsa poslal na zkouknutí a případně naskenování celkem zajímavou knížku SKÚSTE TO S BASICOM od Prof. RNDr. Ing. Františka Turnovce, PhD. Kniha začíná představením jazyka BASIC G pro PMD 85 a Didaktik Alfa, pokračuje specifiky jazyka BASIC u Atari 800/XL a 130/XE a ve druhé polovině najdete příklady programů pro kreslení na obrazovce, nějaké hry i pár programů pro praktické použití. Knížka byla ve své době celkem rozšířená, tak u mnoha z nadšenců 8-bitových počítačů vyvolá určitě pocit Déjà vu.

Skuste_to_s_BASICom_front1600   Skuste_to_s_BASICom_back1600

Knížku jsem naskenoval a podařilo se mi i dohledat a kontaktovat pana profesora Turnovce, který dal laskavě svolení s jejím zveřejněním. Takže tady ji máte. Knížku jsem projel i OCR, takže v textu se dá vyhledávat. Stahovat můžete tady:

František Turnovec: SKÚSTE TO S BASICOM, Smena Bratislava 1989, 269 stran

Příspěvek byl publikován v rubrice 8-bit, Atari, Československé počítače, PMD 85 se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

6 komentářů: Kniha SKÚSTE TO S BASICOM (František Turnovec)

 1. Pedro napsal:

  Perfektne, spomienky ozivaju. Diky za tu pracu 🙂

 2. Igi napsal:

  Tak Ti ďakujem, ušetril si mi robotu, tiež som mal od pána profesora povolenie na uverejnenie – akurát som to mal spracované tak na 20%.
  Príma, ešte že som to nemal dotiahnuté na 99% – to už by mi fakt vadilo.

 3. PedroS napsal:

  Martine, díky za bezva knihu. To se bude hodit. S tím musela být fuška.

 4. Martin napsal:

  Přepsal jsem hru poklad pro Ti-84

 5. Milsa napsal:

  Ospravedlňujem sa, ale myslím, že som ti zabudol zaďakovať, keď mi prišla naspäť kniha. Takže veľké ďakujem a ďalšie za to, že knihu si mi vrátil v lepšom stave, než som ju posielal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *