NESPI CASE – nový domeček pro RetroPie

Dorazil mi z Číny nový domeček na Raspberry Pi 3 do kterého mám v plánu umístit svoji instalaci RetroPie. Asi to všichni znáte, ale pokud ne, tak RetroPie je implementace Raspbianu doplněná o EmulationStation a RetroArch, což umožňuje na Raspberry Pi (nejlépe model 3) rozjet emulaci všech možných arkádových her a retro konzolí. NESPI CASE je pak krabička připomínající Nintendo Enterteinment System (NES), takže se na RetroPie velmi dobře hodí a asi tak byla i zamýšlena.

NESP_CASE_front_angle   RetroPie_PC-Engine_scr

NESPI CASE je o dost větší než originální krabička na Raspberry Pi. Uvnitř má 4-portový USB hub, který se zapojuje do jednoho z USB portů na Raspberry Pi, prodlužku síťového portu a na krabičce je navíc vypínač napájení a reset. To se celkem hodí. HDMI, audio port a SD karta jsou přístupné přímo z desky Raspberry Pi.

NESP_CASE_inside_1   NESP_CASE_inside_2

V krabičce je i prostor pro zabudovaní 30 mm ventilátoru, který se při delších herních seancích může hodit, protože Raspberry Pi celkem topí.

Další praktická věc je krabička na SD karty vespod. To je fakt celkem praktické, protože dříve či později zjistíte, že se hodí více různých SD karet s různě upravenými variantami systému pro různé emulátory.

NESP_CASE_bottom_angle   NESP_CASE_bottom_SDcards

Pokud se vám NESP CASE líbí, koupíte ho dnes ve spoustě Čínských obchodů za cenu okolo 500 Kč, včetně poštovného, případně o něco dráž se širší výbavou.

RetroPie_boot_scr   RetroPie_menu_scr

Příspěvek byl publikován v rubrice Moderní projekty se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jeden komentář: NESPI CASE – nový domeček pro RetroPie

  1. mark165156 napsal:

    dodávám že u řady obchodníků aliexpresu už najdeme variantu NESPI+ která disponuje SAFE SHUTDOWN/RESET funkcí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *