Covox a MOD player na Sharp MZ-800

Není nad to, když je hardwarář i skvělý vývojář. Bohouš opět přitvrdil a svůj Stereo Covox připojil jednoduchým adaptérem na Sharp MZ-800. To samo o sobě není až tak složité, ale Bohouš napsal i software pro úpravu MOD souborů do tvaru ustíhatelného Sharpem, který se navíc ještě musí vejít do RAM a k tomu samozřejmě i příslušný přehrávač. No, paráda, pusťte si přiložené video nebo lépe stáhněte Bohoušovu MP3 nahrávku, protože video je nasnímané z mojí TV s 2 cm repro Mrkající veselý obličej No, ale i tak, není to paráda? Mně se osobně o něčem takovém na Sharpovi ani nesnilo.

Sharp_MZ-821_NOBOMI_Covox   NOBOMI-MZMODPLAY_Sharp_MZ-821_scr

O vlastním Stereo Covoxu jsem toho napsal docela dost, takže teď jen pár vět k připojení na Sharpíka. Stačí Vám 26-pinový slot konektor a 25-pinová D-Sub (Canon) samice. Připojení Covoxu, pokud nebudeme řešit řídící signály, což u mono nepotřebujeme je v podstatě napřímo. Já jsem prozatím připojil jen datové a zemnící vodiče. Ostatní později připojím pořádně tak, abych mohl redukci využít i s tiskárnou.

NOBOMI_Covox_adapter_for_Sharp_MZ-821_top   NOBOMI_Covox_adapter_for_Sharp_MZ-821_bottom

Celý adaptér i s Covoxem pak vypadá celkem kompaktně a i v samotném Sharpíkovi rozhodně nedělá ostudu.

NOBOMI_Covox_wih_Sharp_MZ-821_adapter_1   Sharp_MZ-821_NOBOMI_Covox_back

No a jak to hraje už posuďte sami. Doufám, že mně nebude popotahovat autorská asociace, že tady zveřejňuji populární hudbu (30 let starou). Všimněte si, že pro demo Bohouš stylově vybral skladbu z roku 1984, což je rok uvedení MZ-800 na trh (ne u nás Mrkající veselý obličej).

Takže můžete stáhnout původní MOD soubor nebo v PC nasamplovaný a do MP3 převedený výstup ze Sharpa (a Covoxu) nebo kouknout na následující video:

Sharp MZ-821 přehrává MOD soubor na Bohoušově Covoxu

No a kdybyste si chtěli skladbičku pustit sami na Sharpovi, tak stahujte mod_8k_japan.mzf. Pokud nemáte Covox, tak Bohouš udělal i verzi s výstupem na reproduktor Sharpa. A vůbec to není špatné.

Příspěvek byl publikován v rubrice MZ-800, SHARP se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 komentáře: Covox a MOD player na Sharp MZ-800

  1. Milan napsal:

    tak toto je super – práve som cestoval v čase a užil si niečo, na čo som už skoro aj zabudol. škoda že som svoj pôvodný Covox už dávno skanibalizoval…

  2. F6 napsal:

    Proč se v tom playeru jmenuje řádek s aktuálním řádkem v patternu „Division“ ?
    Jinak super!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *